2013. július 28., vasárnap

89. Úton Amerikába



Pár napot pihentünk a szigeten, aztán négyesben elindultunk a következő helyszínre, Aaron, Ágnes, Richard és én. A többiek tovább élvezték a tengerpart örömeit.
Átrepültünk Miamiba, onnan meg egy hosszú és elég unalmas repülőúttal keresztülszeltük Amerikát, és San Franciscóba érkeztük. Aztán még öt órás autózás kellett, mire elértük a kisvárost, aminek ugyanaz volt a neve, mint a hegynek, Mount Shasta.
Az úton szerencsére semmi különös nem történt. Látszólag.

De nekem feltűnt, hogy Aaron és Ágnes viszonyában valami megváltozott. Főleg Ágnes lett más. Mintha megnőtt volna. Megerősödött. Már nem ijedt, gyenge nőként kapaszkodott Aaronba, hanem egyenrangú társként állt mellette. Másként néztek egymásra, máshogy fogták egymás kezét. Mint akik véd- és dacszövetségre léptek, ketten a világ ellen. Ha egymásra néztek, mindig mosolyogtak. De ha a világra, kifelé figyeltek, akkor Ágnes arca is feszültebb lett, mint aki veszélytől tart. Már ő is úgy nézett, ahogy Aaron szokott, kicsit összehúzott szemmel, felmérve az embereket, a helyzetet, azonnal reagálva a környezet változásaira. Nagyon egyformák lettek. A figyelő tekintetük, a testtartásuk, az egymáshoz igazodó mozdulataik.
És egyre többször éreztem meg a belőlük áradó, nagyon erős érzelmeket. Nem csak Aaron érzéseit, hanem Ágnesét is. Át-átcsapott rám is az a szenvedély, ami összekapcsolta őket.  Ez nem hasonlított ahhoz, amit még régen, Ágnes testében éreztem a szex közben. Ez egészen más volt. Sokkal mélyebb, stabilabb, erősebb. És ismeretlenebb.
De nagyon-nagyon vonzó. Vágyakozni kezdtem arra, hogy valakivel én is megélhessem ezt a szoros kötődést, amihez nem tartoztak szavak vagy tettek. Semmi különöset nem csináltak, csak áradt belőlük ez a mély összetartozás.
Egy kicsit irigyeltem őket érte. Na jó, nem kicsit. Nagyon.
De volt benne valami félelmetes is. Éreztem, hogy ez a kötődés nem ismer alkut. Nem meggyőzhető, nem változtatható. Nem engedi el az embert.
De ők láthatólag nem is akarták elengedni sem az érzést, sem egymást.

Ültek a repülőgépen egymás mellett, Ágnes feje most is Aaron vállán, úgy, mint amikor Londonba repültünk. De most nem egy elveszett, fáradt kislányt kellett Aaronnak védelmezően ölelnie. Most egymást ölelték, egyenrangúan, erősen.
Richardra néztem, és láttam, hogy ő is Aaront és Ágnest figyeli. Az arca nagyon komoly volt. Talán szomorú is.

- Baj van? – kérdeztem tőle halkan.
Rám nézett, látszott, azon gondolkodik, elmondja-e. Aztán mégis válaszolt:
- Még nincs. De már biztos, hogy megint baj lesz.  
- Micsoda?
- Egy Harcos meg egy Angyal. Már megint összekapcsolódott az energiájuk. Sosem volt ennek jó vége.
- De most nincs háború. Élhetnének együtt.
- Ez a kapcsolódás mindig bevonzza a bajt. Előbb vagy utóbb, de megint halál lesz a vége. Csak azt nem tudni, kinek a halála. Hány ember halála.
- És ezt ők is tudják?
- Nézz rájuk, látszik, hogy tisztában vannak vele. Aaron amúgy is mindenre emlékszik, de már Ágnes is tudja, mit vállalt. Ez őrültség, ez egy reménytelen szerelem. De Aaron mindig összeakad egy Angyallal, aki vállalja vele ezt a sorsot. Én meg nem értem, hogy miért. – Richard ezt olyan halkan mondta, hogy alig hallottam a repülőgép tompa zörgései közben.

A légikísérők éppen száraznak tűnő, nem túl bizalomgerjesztő szendvicseket tálaltak elénk. Valaki hangosan panaszkodott, hogy a szomszédja átnyúlik az ő ülésére. Egy másik utasnak túl hideg volt az itala. Egy kisgyerek álmosan felsírt az egyik családnál, a másik gyerek nyafogva kakaót követelt. Tele volt a repülőgép emberekkel, akik hétköznapi gondjaikkal, örömeikkel, terveikkel utaztak itt velünk.
Mi pedig mentünk a különös célunk felé, és közben hordoztuk magunkkal a veszélyt, mint egy időzített bombát, amiről mi sem tudjuk, hogy mikor robban.

Hallgattam. Az érzésre figyeltem, ami Aaron és Ágnes felől megint elért hozzám.
Én megértettem őket. Ezért a kötődésért, ezért a kapcsolatért én is vállalnám a kockázatot.

Csak jó lenne találni valakit, aki társ lenne hozzá.  

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése